Kezdőlap

2013. augusztus 30., péntek

Túrógombóc paleo módra

Ez gombóc a javából!


Készítettem megint egy nagy adag túrót, egy részéből körözött készült, aminek igen örült a család :-), viszont egy tekintélyes mennyiség továbbra is ott figyelt a hűtőben.
Egy kiadós estébe nyúló séta után a vacsora kérdését latolgattuk, családilag. Az eredeti elképzelésem szerint lasagne lett volna a vacsi (másnap ebédre készült el), de mire hazaértünk rákívántam a túrógombócra, az ötletemet nem vétózta meg senki, sőt inkább helyeslő biccentés, és széles mosoly kísérte bejelentésem.
Nagyából össze is válogattam fejben az alapanyagokat, hogy én miből készíteném el, meg is osztottam Családfőnkkel :-), az ötletem.
Tetszett is neki, de azért biztos, ami tuti leültünk Vele a net elé, hogy hátha valaki megelőzött már, és feldobott egy jó kis receptet. Csalódnunk kellett, mert nem sok mindent találtunk. Egy két, olyan az íze mintha, gombóc receptet leltünk, a második után Ő összecsukta a laptopot, és közölte, "Szerintem nyugodtan csináld úgy, ahogy kigondoltad, jó lesz az úgy!" Ez a fajta bizalom nagyon jól esett, és nagy tettekre sarkallt. :-) Bevonultam, hát a kísérleti laboratóriumomba, azaz a konyhába és elkészítettem "A" túrógombócot! Ami egyébként annyira egyszerű, hogy csodálom, hogy még senki nem tett közzé hasonlót! Lássuk:


Hozzávalók:

300 gr paleo túró
150 gr gesztenye liszt
100 gr kókuszreszelék (kávédarálón finomra őrölve)
50 gr szezám liszt
1 dl kesu-kókusztej (saját készítésű)
2 db tojás 
1/2 citrom leve
1 ek psyllium
1 csipet só

A túrót a citromlével a tejjel és a két tojással összekeverjük, hozzáadjuk a liszteket és a psylliumot, majd magára hagyjuk, hogy a psyllium meg tudjon duzzadni. Ezalatt egy nagy fazékba kevés sóval vizet forralunk.
Kb 15-20 perc múlva nedves kézzel gombócokat formálunk a masszából és az enyhén sós, lobogó vízbe tesszük (háromszori főzésre lett kész az egész). Amikor a gombócok feljönnek a víz tetejére örülünk, majd hagyjuk kb. 4 percig főni és szűrővel kihalásszuk őket.
Egy serpenyőben 10 dkg durvára darált mandulát illatosra pirítunk, majd ízesítjük 2 ek. eritrittel, és kevés fahéjjal, a megfőtt gombócokat ebben forgatjuk meg!


Jó étvágyat!



Melegen, lekvárral tálaljuk! 

Tipp: Én készítettem mellé a tejkészítésből maradt kókusz-kesu masszából, citrommal, tejjel és eritrittel, egy tejfölre hajazó krémet.

Tapasztalat: Másnap ebédre maradt Férjecskének kb. 10 gombóc, és azt mondta, hogy állás után az íze átlényegült és inkább nevezné gesztenye gombócnak, némi túróval! 
Fogok még kísérletezni, kókuszliszttel is, majd beszámolok! ;-)







6 megjegyzés:

  1. Szia! Remélem tudsz segíteni, ugyanis nagyon megkívántam a túrógombócot és gondoltam a recepted alapján megcsinálom. Nem kaptam kókusztejet ezért laktózmentes tejjel (tudom, hogy nem paleo de jobb híján gondoltam ennyi belefér) csináltam. Ezen kívül mindent a fentiek szerint készítettem, viszont mikor a gombócokat a forrásban levő enyhén sós vízbe tettem 1 percen belül az összes szétfőtt tehát nem maradtak gombócok, hanem az egész szétmállott a vízben. Segíts légyszi, hogy mi lehetett a probléma, nem szeretném feladni emiatt :( Előre is köszönöm, üdv.: Klaudia

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Kedves Klaudia! Nagyon szeretnék segíteni, de nem tudom mi lehet az oka, mert nekem nem volt még ilyen, Látnom kellene a folyamatot, elképzelhető, hogy túl lágy lett a nyers gombóc, és egy kis liszttel kellett volna még szilárdítani, esetleg próbáld újra így! Remélem sikerül! Szép napot! Andi

      Törlés
  2. Kedves Andi! Köszönöm a segítséget :) Igazából a tészta darabos volt és csak akkor állt össze egy "egésszé" mikor a gombócokat formáltam. Lehet a liszt segített volna rajta?

    VálaszTörlés
  3. Na, hát ha inkább morzsalékos volt, akkor valszeg' a folyékony összetevőből lehetne egy kicsivel több, addig kell ügyeskedni, amíg masszává áll össze és jól formázható lesz!

    VálaszTörlés
  4. Köszönöm a segítséget, amint ismét ráveszem magam egy újabb próbára megírom a -remélem pozitív- végeredményt :)

    VálaszTörlés